Jak zostać damą ?

Tytuł: Jak zostać damą. Niezwykły poradnik dla kobiet
Autorki: Irena Kamińska-Radomska i Agnieszka Prokopowicz
Ilość stron: 218
Cena: 39,90 pln
Gatunek: Poradnik
Wydawnictwo: Dream Books


Ktoś powie, ze w wieku XXI, czasie e-maili i SMS-ów, etykieta jest już nieaktualna. A jednak wciąż zdarzają się sytuacje, nawet w sieci, w których po prostu trzeba się umieć zachować ! Odpowiednio przywitać, złożyć życzenia, dobrać pasujący do okoliczności prezent, wiedzieć, co mówić podczas rozmowy o pracę. Podobnie jest z modą. Owszem, mini może się podobać, ale nie przystoi każdej kobiecie i nie w każdym miejscu.
Współczesna dama powinna wiedzieć, jak poruszać się w meandrach najnowszych technologii, umieć swobodnie porozmawiać zarówno z pracownikiem jak i szefem, odpowiednio się zachować na randce, przyjęciu weselnym czy w hotelu.
Jak pozostać sobą w relacjach z mężczyzną, dziećmi i koleżankami ? Jak dbać o siebie i pozwalać sobie na odrobinę przyjemności, nie wychodząc jednocześnie z roli damy ?
Oto przystępny i wyczerpujący przewodnik po świecie współczesnej etykiety.Jest to jedna z tych pozycji, którą współczesna kobieta powinna przeczytać. Czasami kiedy przebywa się w towarzystwie, brak dobrych manier jest wręcz rażący. Szkoda że czasy w których przywiązywano do zachowania dużą uwagę już przeminęły. Teraz jest moda na 'wolność', 'swobodę' i 'bezstresowe wychowanie'. Ze świeczką szukać mężczyzn którzy przytrzymają drzwi czy pomogą włożyć płaszcz. Kobiety również nie potrafią się zachować, są głośne, często wyzywająco ubrane (nieodpowiednio do okazji), mocno niezależne, nieuznające niczyjej pomocy. W szkołach też nie uczy się zasad dobrego wychowania (bo jak tego nauczyć kiedy dzieci nie szanują rodziców ani nauczycieli). 
Na szczęście od niedawna na rynku pojawiają się książki, które o dobrych manierach przypominają. Warto po nie sięgać !
Bardzo przydatna jest wiedza, jak zachować się w restauracji, nauczyć się jakich sztućców używać do danego dania (a tej wiedzy bardzo brakuje), czy jak się ubrać i zachowywać na rozmowie kwalifikacyjnej. 

A wy co myślicie na temat dobrych manier ?? warto je stosować w codziennym życiu ??

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Uroczysko. Colin Meloy

Sałatka z grillowanym kurczakiem, serem feta i miodowym vinegrette

Gdzie warto zjeść: Zakopane 2018